Dell EMC rozszerza ofertę serwerów PowerEdge

Dell EMC wprowadziła na rynek serwery PowerEdge czternastej generacji opartą na procesorach AMD

Nowe serwery PowerEdge posiadają jedno lub dwa gniazda procesorów AMD EPYC™. Jest to idealne rozwiązanie do obsługi chmur oraz środowisk zwirtualizowanych. Ponad inteligentną automatyzację oraz odpowiednie zabezpieczenia, zapewniane przez wspomniane procesory, posiadają również:
• Do 4 TB pamięci operacyjnej- przy jednocześnie elastycznej obsłudze i analizie baz danych
• Do 45% więcej rdzeni- bardziej płynna obsługa zadań
• Duża liczba torów PCIe- wydajność na wysokim poziomie
• Lepsza przepustowość pozioma magistrali- sprawdza się najlepiej w chmurach obliczeniowych oraz w wirtualizacji

Trzy modele serwerów PowerEdge dostepne na rynku:

1. Dell EMC PowerEdge R6415

Posiada lepsze parametry od innych rozwiązań oraz niski całkowity koszt użytkowania TCO. Najbardziej widoczne jest to w zastosowaniach takich jak: technologie WWW, środowiska chmury hybrydowej oraz zwirtualizowane. To uniwersalna propozycja z szerokimi możliwościami konfiguracji.

 

2. Dell EMC PowerEdge R7415

Oferuje skalowalną platformę o wysokości 2U z jednym gniazdem procesora. W środowiskach analizy danych, chmury hybrydowej i systemów zdefiniowanych programowo, platforma zapewnia niski koszt użytkowania. Dodawanie pamięci masowej i operacyjnej jest tutaj dużo łatwiejsze.

 

3. Dell EMC PowerEdge R7425

Proces dodawnia dużych ilości pamięci masowej i operacyjnej następuje z łatwością. Obsługa zadań wymagających intensywnego przetwarzania danych odbywa się przy niewielkich opóźnieniach. Zapewnia niski całkowity koszt użytkowania w środowiskach analizy danych, chmury hybrydowej i systemów zdefiniowanych programowo.

 

PowerEdge C4140
Do obsługi zadań związanych z przetwarzaniem kognitywnym i technicznym, takich jak uczenie maszynowe i systemy uczące się, doskonale nadaje się nowy serwer czternastej generacji. Tutaj Dell wprowadził wydajny model: PowerEdge C4140 z procesorem Intel Xeon Scalable, o wysokości 1U o wysokim stopniu zagęszczenia.

 

Podejście oparte na pełnej integracji procesorów AMD EPYC™ z pionierskimi technologiami serwerów PowerEdge zapewnia optymalne korzyści związane z wydajnością.