Alterkom w Las Vegas na prestiżowej konferencji Microsoft Inspire

Firma Alterkom wraz ze spółkami należącymi do grupy APN Promise uczestniczyła w konferencji dla partnerów Microsoft Inspire 2018

 

W dniach 15-19 lipca w Las Vegas, w stanie Nevada miała miejsce konferencja Microsoft Inspire 2018. Spotkanie rokrocznie gromadzi partnerów Microsoft, dlatego też nie mogło na nim zabraknąć firmy Alterkom, która jest złotym partnerem globalnego przedsiębiorstwa. Spółka, poprzez udział w panelach, pogłębiała wiedzę z zakresu oferowanych przez siebie usług. Są to głównie rozwiązania Backup and Recovery, Mobile Management czy VDI oparte o Cloud Microsft Azure oraz Citrix Cloud.

Konferencję otworzył panel dotyczący programu FTA (uwaga skupiona przede wszystkim na uczestniku konferencji/szkolenia). Jego celem było dostarczenie narzędzi, informacji i zasobów, które pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości programu Microsoft Inspire.

Kolejne wystąpienie – Women in Technology, jak sama nazwa wskazuje należało do kobiet. WiT jest globalną społecznością, która zrzesza kobiety pracujące w branży IT. Należąc do grupy, można liczyć na wzajemne wsparcie, wymianę doświadczeń oraz budowanie środowiska, które rozwija się w obszarach najnowszych technologii.

Następne dni Microsoft Inspire poświęcone były aplikacjom Microsoft, służącym rozwojowi biznesu oraz bezpieczeństwu przechowywanych danych. Skupiono się również na coraz większych możliwościach platformy Azure, która ułatwia wprowadzenie innowacji w wielu branżach.

 

 

Konferencja Microsoft Inspire zebrała w Las Vegas ok 16 000 partnerów. Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella (na zdj.) podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że „ma już za sobą erę sieci, telefonu, chmury”, dlatego też Microsoft wprowadza na rynek IT kolejne innowacje. Zapowiedział nadejście nowej „ery”, dzięki której firmy zdobędą większą konkurencyjność, osiągając wyższe poziomy cyfrowej transformacji.

 

Źródło:https://partner.microsoft.com/en-US/inspire

 

Więcej produktów z oferty Microsoft: https://www.alterkom.pl/produkt/microsoft/